Kanał: Szczecin

Metryczka

  • Widownia: 47010
  • Produkcja: AlfaTV 2016
  • Zdjęcia: Grzegorz Lickiewicz, Bartosz Semanycz
  • Montaż: Grzegorz Lickiewicz
  • Realizacja: Teresa Modelska

Opis

Chór Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie świętuje jubileusz 45-lecia.

W Filharmonii Szczecińskiej odbył się z tej okazji uroczysty Koncert, na którym zaprezentowano najciekawsze utwory z bogatego dorobku Chór PUM. W pierwszej części goście usłyszeli m.in. Jubilate Deo - Orlando di Lasso, Magnificat - Andrzej Koszewski, Msza Agnus Dei – Jan Yngve. W drugiej części dominowała muzyka rozrywkowa m.in. z repertuaru Kabaretu Starszych Panów („Herbatka”, „Rodzina”, „Piosenka jest dobra na wszystko”) oraz Msza Gospel – Roberta Raya z udziałem Jolanty Szczepaniak, znakomitej wokalistki jazzowej. Chór wystąpił pod dyrekcją prof. Ryszarda Handke.

Chór PUM (wcześniej PAM) powstał w grudniu 1969 roku z inicjatywy Jana Seidla - muzyka Filharmonii Szczecińskiej. W 1981 roku kierownictwo artystyczne chóru objął Ryszard Handke. Pod jego dyrekcją zespół prezentował się na estradach krajowych i zagranicznych biorąc udział w festiwalach i konkursach m.in. Legnica Cantat, Festiwal Muzyki Religijnej w Rumii, Academia Cantat, Festiwal Barbórkowy we Wrocławiu, MFPCh w Międzyzdrojach, Muzyki Organowej i Kameralnej w Kamieniu Pomorskim. Był na festiwalach w Barcelonie, Hiszpanii, Francji, Szwecji, Słowacji, Niemczech i Izraelu. Ponad dziesięć lat zespół współpracował z Operą na Zamku. Więcej o historii Chóru PUM w zakładce Galeria Wideo. Zapraszamy do obejrzenia filmu - Jubieleuszowe śpiewanie

 

źródło: pum.edu.pl


Skomentuj na Facebooku

Użytkownik ponosi pełną odpowiedzialność za treści komentarzy dodanych na stronie.

Redakcja portalu Polska Telewizja Internetowa nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez użytkowników.

Komentarze