Kanał: ZWIK Szczecin

Metryczka

  • Widownia: 44594
  • Produkcja: AlfaTV 2017
  • Zdjęcia: Bartosz Semanycz
  • Montaż: Grzegorz Lickiewicz
  • Realizacja: Grzegorz Lickiewicz

Opis

Zakład Wodociągów i Kanalizacji zrealizuje projekt „Czysta Odra w Szczecinie”. Zadanie otrzymało dofinansowane ze środków Unii Europejskiej.

W siedzibie Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie podpisana została 10 sierpnia 2016 r. umowa o dofinansowaniu projektu. Fundusz reprezentował Roman Wójcik Zastępca Prezesa Zarządu NFOŚiGW. W imieniu ZWiK pod umową podpisali się Waldemar Gill Prezes Zarządu spółki oraz Ryszard Wójcik Zastępca Prezesa Zarządu.

Projekt warty ponad 148 mln zł obejmuje 16 kontraktów i realizowany będzie  do roku 2021. Wśród zadań znajdą się zarówno prace budowlane jak i dostawy sprzętu lub specjalistycznego oprogramowania. W przypadku gospodarki sanitarnej najpoważniejszymi zadaniami składającymi się na projekt będą budowa kanalizacji na osiedlach Wielgowo-Sławociesze, Płonia, Żelechowa. Dużymi zadaniami będą także modernizacja oczyszczalni w Zdrojach i pompowni ścieków „Górny Brzeg” i „Białowieska”. Wśród inwestycji wodociągowych znaczącymi będą modernizacja magistralnej „Miedwianki” i budowa systemu zarządzania siecią wodociągową.Interesującym zadaniem będzie montaż turbiny prądotwórczej w komorze zasuw w Zakładzie Produkcji Wody „Pomorzany”. Po realizacji farm fotowoltaicznych będzie to kolejna inwestycja naszej Spółki związana odnawialnymi źródłami energii.

źróło: http://zwik.szczecin.pl


Skomentuj na Facebooku

Użytkownik ponosi pełną odpowiedzialność za treści komentarzy dodanych na stronie.

Redakcja portalu Polska Telewizja Internetowa nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez użytkowników.

Komentarze